telefon+420 728 554 740

CO DĚLÁME

Tvoříme, objevujeme a přivádíme na svět originální deskové hry, které se využívají především na základních a středních školách jako výukové pomůcky. Začínali jsme na ekonomické a finanční gramotnosti, ale v současné době se věnujeme fyzice, matematice či přírodopisu. V zásadě se nebráníme spolupráci na čemkoliv, co nám bude dávat smysl. Pokud tedy máte nápad, neváhejte nás kontaktovat. Určitě něco vymyslíme. 

Smyslem školní docházky je připravit žáky na budoucí život. To znamená rozvíjet současně jak odbornost, tak i soft skills, bez kterých se člověk dnes neobejde. A to jak v pracovním, tak i osobním životě. Jak toho nejlépe docílit? Přirozeně, zábavně a s emocemi. Čili HROU.

 

SPOLUPRACUJEME

Český výrobek Dino Toys Občanská poradna Pelhřimov xPort VŠE Vysoká škola Polytechnická Jihlava ZŠ Komenského Pelhřimov Časopis řízení školy Škola servis Spolu dětem Svou cestou

PROČ TO DĚLÁME

Jsme firma, která vznikla za jediným účelem. Vrátil do českých škol názornost, praktičnost a především radost z učení. A to jak na straně žáků, tak učitelů. Proto každou novou hru stavíme na třech základních pohledech:

Učitel

Tvoříme hry přímo na míru učitelům. To znamená, že každá naše hra je jednoduchá a pravidla vysvětlíte během pár minut, klade malou náročnost na přípravu učitele, je lehko modifikovatelná a tudíž jí lze hrát opakovaně. Dále nevyžaduje trvalý dohled učitele, žáci si vystačí při hře sami. Zároveň je podpořena kurzem v systému DVPP, díky kterému využijete potenciál hry na maximum

Žák

Každý žák je jiný. Proto pro nás při vývoji her není důležitá rychlost či správnost řešení, ale proces myšlení (adaptace, střet s realitou, řešení problémů, poučení z chyb,…). Obzvláště pak klademe důraz na to, aby žák zapojil do hry své emoce. Je totiž prokázáno, že zapojením emocí dochází k mnohem efektivnějšímu procesu učení. V podstatě nám jde o to, aby se žák učil, aniž by si to uvědomoval. Přirozeně, zábavně a s emocemi.

Kompetence

Vývoj každé hry probíhá ve spolupráci s odborníky na vzdělávání a odborníky na problematiku, kterou hra postihuje. Vývoj probíhá v souladu s moderními výukovými trendy. Před vydáním prochází hra testováním, a to jak testováním učitelů, tak i žáků, pro které je určena.

Chceme se stát synonymem pro propojení zábavy s učením. Chceme, aby každé sehrání našich her znamenalo, že se žák naučil něco nového. Aby mu každá hra otevřela obzory, aby ho donutila přemýšlet, aby mu ukázala směr. Zkrátka aby ho připravovala na to, co ho v budoucnu čeká. Proto jsme firmou, která vyvíjí deskovky pro lepší budoucnost!

 

 

O ZAKLADATELI

 

Ing. Mgr. Petr Liška

Ing. Mgr. Petr Liška
Jmenuji se Petr Liška a srdečně Vás zdravím! Jsem sportovec, vystudovaný učitel, instruktor lyžování, školitel finanční gramotnosti na školách, vývojář vzdělávacích dekových her a především podnikatel. Jsem šťastně ženatý a s mojí skvělou manželkou máme dva syny. Pokud se o mně chcete dozvědět víc, pokračujte ve čtení…

„Svět se neustále vyvíjí a je potřeba na tyto změny reagovat. Tradiční frontální výuka už není příliš efektivní a je nutné způsoby výuky modernizovat. Kromě odbornosti dnešní doba vyžaduje víc než kdy před tím rozvoj především tzv. „soft skills“, mezi které patří mimo jiné adaptace, vyjednávání, řešení problémů, samostatnost či kreativita. Bez těchto dovedností nemá mladý člověk v moderním světě šanci uspět.“

Petr Liška, zakladatel Fox Games s.r.o.

 

Řekli mi STUDUJ, tak jsem studoval…

Vždy jsem byl veden k tomu, že pokud vystuduji vysokou školu, budu se mít dobře. Nastoupil jsem tedy na Univerzitu v Hradci Králové, kde jsem vystudoval obor Sportovní management (bc.) a dále pokračoval na fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Tam jsem získal magisterský titul, a protože jsem při studiu zjistil, že učitelem tělocviku nechci být po celý život, začal jsem studovat souběžně Fakultu financí a účetnictví na VŠE v Praze obor učitelství ekonomických předmětů pro střední školy s vedlejší specializací Manažerská psychologie a sociologie (Ing.). Už během studia jsem si ale začal uvědomovat, že být zaměstnán nebude moje životní cesta…

Osudová setkání, první pokus a opravdová škola obchodu

Během studií jsem poznal mnoho pedagogů. Ovšem pouze několik z nich mi „otevřelo hlavu“ a pomohlo mi odhalit můj potenciál. Už tehdy jsem si začal uvědomovat, jakou moc učitelé vlastně mají. I s jejich pomocí jsme společně s mým kamarádem (oba ještě při studiu) založili svou první firmu. Byli jsme plní elánu, energie a očekávání. Dva bezstarostní a nezkušení „floutci“, kteří mysleli, že jim svět padne k nohám. Nestalo se a my narazili. Firmu jsme po pár měsících zavřeli. S odstupem času mohu říct, že to byla ta nejlepší životní lekce, kterou jsem mohl v té době dostat. Otevřela mi oči, uvrhla do reality a dala mi zkušenosti, bez kterých bych se dnes neobešel.
Ihned po „prvním krachu“ jsem dostal další obchodní příležitost a byla to nabídka osudová. Dostal jsem šanci pracovat v síťovém marketingu (neboli MLM). Zodpovědně mohu říci, že to byla opravdová vysoká škola obchodu. Tento styl podnikání mě neuvěřitelně otevřel obzory. Naučil jsem se základní dovednosti, bez kterých se obchodník a podnikatel nemá šanci obejít. Dodneška velmi rád ve svých přednáškách říkám, že pokud se člověk chce připravit na podnikatelský život, měl by si vyzkoušet podnikání v síťovém marketingu. Za tímto názorem si stojím a věřím, že síťový marketing je transparentní systém podnikání, který má obrovský potenciál už z hlediska praxe. Tato činnost je v současné době skvělým doplňkem mých podnikatelských aktivit. Síťový marketing mi dodal sebevědomí a potřebné zkušenosti. I díky nim jsem v průběhu posledních let realizoval několik zajímavých projektů a založil firmu Fox Games s.r.o.

Čím se v současné době zabývám?

  • Jsem jednatelem, vývojářem, marketérem, obchodním zástupcem i uklízečkou ve firmě Fox Games s. r. o.
  • Jsem obchodním ředitelem ve firmě Seneb s.r.o.
  • Přednáším na VŠE v Praze a Vysoké škole polytechnické v Jihlavě
  • Přednáším na základních a středních školách o ekonomické a finanční gramotnosti
  • Organizuji vzdělávací kurzy pro učitele v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků
  • Jsem členem pracovní skupiny pro matematickou a finanční gramotnost ORP Pelhřimov
  • Aktivně vystupuji na odborných konferencích a festivalech zaměřených na inovace ve školství

 

Můžete si také poslechnout můj rozhovor pro Český rozhlas, ve kterém hovořím nejen o finanční gramotnosti.

Pokud Vám dává smysl to, co dělám a jakou mám životní filozofii, neváhejte mě kontaktovat. Můžeme společně realizovat další fantastické věci!