telefon+420 728 554 740

DESKOVÁ HRA CESTA ŽIVOTEM

DESKOVÁ HRA CESTA ŽIVOTEM
ZAVÁDĚCÍ CENA
859,00DESKOVÁ HRA CESTA ŽIVOTEM - POPIS

Životní cesta deskové hry Cesta životem …

Deskovka Cesta životem vznikla v roce 2014 jako školní projekt na Fakultě Financí a Účetnictví Vysoké Školy Ekonomické v Praze. V roce 2015 byla hra rozpracována do diplomové práce a poprvé testována na základních a středních školách na Vysočině. V roce 2016 započala spolupráce s Občanskou poradnou v Pelhřimově, a tak se ve školních letech 2016/2017 a 2017/2018 dostal fungující prototyp hry v rámci projektu „Podpora finanční gramotnosti studentů základních a středních škol“ do škol v Pelhřimově. Za tyto dva roky si hru zahrálo více než 800 studentů, kteří „vychytali poslední mouchy“ a zároveň jí velice kladně hodnotili. V červnu 2018 se doladily poslední detaily spolupráce s firmou Dino Toys, která je předním výrobcem her na českém trhu. Díky této kooperaci spatřila v listopadu 2018 hra Cesta životem oficiálně světlo světa. Výsledkem mnohaleté práce je jednoduchá a zábavná desková hra, která je využívána především jako inovativní výuková pomůcka, která výrazně osvěžuje výuku finanční gramotnosti.

 

Pro koho je hra určena a o co ve hře jde?

  • pro hráče od 12 let
  • pro 2 - 8 hráčů, ideální počet hráčů je 5 - 6
  • doba hry je individuální, většinou trvá 1 - 1,5 hodiny

Hra se zaměřuje na problematiku trhu práce, konkrétně na srovnání podnikání a zaměstnání. Hráči prochází život od školní docházky až po vydělávání peněz. Během hry se musí stále rozhodovat (jakého vzdělání chtějí dosáhnout, jakou cestu na trhu práce zvolit, jak uzavřít nejlepší obchod,…) a za svá rozhodnutí nést následky. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých životních cest? Co můžete čekat od zaměstnání? Máte předpoklady být úspěšným podnikatelem? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky najdete ukryté v této deskovce. Hra byla primárně vytvořena pro výuku na druhém stupni základních škol a středních školách, ale své fanoušky už si našla i v českých rodinách, které chtějí své děti zábavnou formou učit finanční gramotnosti.

Celá pravidla hry si můžete stáhnout.
 STÁHNOUT PRAVIDLA HRY

 

Co o hře říkají odborníci?

Cesta života vznikla ve spolupráci s Fakultou financí a účetnictví VŠE Praha a byla představena na několika odborných konferencích jako inovativní výuková pomůcka. Hru podporují i odborníci v oblasti vzdělávání.

Kristýna Krejčová
„Hra Cesta životem má výrazný aktivizační a rozvojový potenciál. Zprostředkovává motivaci pro vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti vytvářením simulací rozhodovacích procesů v reálných životních situacích. Je zacílená na rozvoj pestré škály myšlenkových procesů (porovnávání, dedukce, indukce, testování hypotéz aj.), ale také metakognitivních strategií (sebereflexe a autoregulace). Je svěžím doplňkem klasických postupů rozvoje finanční gramotnosti." PhDr. Kristýna Krejčová, Ph.D., Katedra didaktiky ekonomických předmětů, Fakulta Financí a Účetnictví, VŠE Praha

 

Kateřina Berková
„Hra Cesta životem představuje zajímavou a zábavnou formu výuky s jasně vymezeným cílem a účelem, přinášející velký zážitek všem hráčům. Měla jsem možnost se s hrou nejenom seznámit na jednom z několika uskutečněných workshopů, ale také si ji zahrát. Velice dobře a snadno rozvíjí podnikatelského ducha a pomůže pochopit odlišnosti a rizika pracovního a podnikatelského trhu. Pro vzdělávání garantuje splnění výchovně vzdělávacích cílů v dané problematice!“ Ing. Kateřina Berková, Ph.D., Katedra didaktiky ekonomických předmětů, Fakulta Financí a Účetnictví, VŠE Praha

 

Proč by měla být hra zařazena do výuky na školách? Protože …

  • vznikla ve spolupráci s odborníky v oblasti vzdělávání
  • je navržena v souladu s inovativními trendy v oblasti vzdělávání
  • je primárně vytvořena přímo pro využití ve výuce
  • již dva roky úspěšně funguje v praxi na školách
  • je vytvořena dle požadavků učitelů

                  - pravidla lze vysvětlit během 10 až 15 minut
                  - hra nemá vždy stejný průběh, lze ji tedy hrát s žáky opakovaně
                  - je lehko modifikovatelná
                  - hráči musí sledovat hru, i když nejsou na tahu

Pokud jste zástupcem školy v České republice a máte zájem o spolupráci, kontaktujte nás.

 

SPOLUPRACUJEME

Fox Games s.r.o. a Občanská poradna Pelhřimov

Věříme, že vzdělávání mladé generace je správná cesta pro zvyšování finanční gramotnosti! Proto jsme rádi, že se již třetím rokem zapojuje hra Cesta životem do projektu „Podpora finanční gramotnosti studentů základních a středních škol“. Tento projekt probíhá každoročně na pelhřimovských základních a středních školách. Velmi si vážíme spolupráce s Občanskou poradnou Pelhřimov. Jsme rádi, že jsme součástí projektu a věříme, že naše společná činnost pomůže nové generaci vytvářet lepší budoucnost!

 

Fox Games s.r.o. a Dino

Spolupráce se silnými partnery je základem každého úspěšného podnikání. Proto jsme velmi rádi, že hru Cesta životem pro nás vyrábí společnost Dino Toys s.r.o. Tato firma je předním českým producentem deskových her a působí na našem trhu už více než 25 let. V jejím portfoliu je například legendární oranžová tatrovka či nesmrtelné Dostihy a sázky. Díky tomuto partnerovi je zaručena velmi vysoká kvalita výroby. Ta odpovídá přísným Evropským normám a standardům, navíc Dino Toys s.r.o. je držitelem značky Bezpečná a kvalitní hračka.